Startlista Strömsholm IBOP & premiering 2019

Startlista för Strömsholm.

Domare: J. Hellinx, Belgium & M. Gasseling, Netherlands

IBOP RIDING TEST
Tidsåtgång: 60 min

021 Frederick van de Benninger 200902360 Rb Ster
Geb.: 24-04-2009 Tongnr/Chipnr: 528210002537626 Aft.: –
V. Dries 421 200116191 Stb Sport
M. Laura B. 200307734 Stb Preferent *4
MV. Sape 381 199732061 Stb Sport
Fokker: C.A. de Boer, Zwaagdijk
Eig.: Tina Christander, Västerhaninge

022 Hylkje van de Keukenweg 201000062 Stb Ster
Geb.: 04-02-2010 Tongnr/Chipnr: 528210002393977 Aft.: –
V. Maurus 441 200403319 Stb Sport
M. Johanna Katherina M. 200303084 Stb Ster
MV. Fetse 349 199303791 Stb Sport
Fokker: Dhr. J. Lennips, Ane
Eig.: Lina Edenfelt Holst, Stockholm

023 Hestia från Jägersborg 201002642 Stb
Geb.: 11-05-2010 Tongnr/Chipnr: 752098100493287 Aft.: –
V. Fabe 348 199311601 Stb Sport Pref
M. Femke Brenda 200154010 Stb
MV. Sjaard 320 198900821 Stb
Fokker: Mrs. Anneli Persson, Mörarp
Eig.: Pernilla Winley, Finspång

024 Lova af Vibbleboda 201102567 Stb Ster
Geb.: 17-05-2011 Tongnr/Chipnr: 752098100561429 Aft.: –
V. Sake 449 200503180 Stb Sport
M. Lola ût it Wêst 200303110 Stb Ster
MV. Olof 315 198803151 Stb Sport Pref
Fokker: Mrs. Lotta Johansson, Harbo
Eig.: Rose-Marie Westermark, Hägersten

025 Martin af Vibbleboda 201203262 Vb Ster
Geb.: 05-04-2012 Tongnr/Chipnr: 752098100589521 Aft.: –
V. Beart 411 200008071 Stb Sport Pref
M. Wumke ’fan Panhuys’ 199915420 Stb Ster Pref *7
MV. Fabe 348 199311601 Stb Sport Pref
Fokker: Mrs. Lotta Johansson, Harbo
Eig.: Åsa Holmgren, Ingarö

Klass 1 Hingstföl
Tidsåtgång: 15 min

001 Lex Barife van Byskogen 201903292 VVR BbII H
Geb.: 03-05-2019 Aft.: –
V. Rink van Hestegaarden 201302217 Vb Ster
M. Femke S. 200104690 Vb M Tongnr/Chipnr: 985100008413853
MV. Ildert 355 199407181 Stb
Fokker/Eig.: Annette Rådström, Visby

002 Jesper av Aurum 201903154 VVR H
Geb.: 17-06-2019 Aft.: –
V. Nane 492 201201609 Stb
M. Jennie av Aurum 201102905 Vb M Tongnr/Chipnr: 752098100475231
MV. Bente 412 200017131 Stb Sport
Fokker/Eig.: Britt- Marie Ekbergh, Hallstavik

Klass 2 Stoföl
Tidsåtgång: 25 min

003 Liefke fan Evlinge 201901078 Vb M
Geb.: 17-04-2019 Tongnr/Chipnr: 752098100833559 Aft.: –
V. Elias 494 200900910 Stb Sport-Elite
M. Maaike fan it Hiem 200402132 Stb Ster Sport Tongnr/Chipnr: 528210000505313
MV. Beart 411 200008071 Stb Sport Pref
Fokker/Eig.: Micaela Sjökvist, Värmdö

004 Lady Nyx af Wastaroze 201901177 Vb M
Geb.: 20-04-2019 Tongnr/Chipnr: 752094100019288 Aft.: –
V. Menne 496 201200823 Stb Sport
M. Yske v.d. Maria Louise Hoeve 201500823 Stb Tongnr/Chipnr: 528210004319175
MV. Bartele 472 200801089 Stb Sport
Fokker/Eig.: Annika Pettersson, Västerås

005 Julia af Selaön 201901616 VVR M
Geb.: 24-04-2019 Aft.: –
V. Wobke 403 199901951 Stb Sport
M. Oedske fan Snakkerstate 200403491 Stb Ster Tongnr/Chipnr: 528210000512397
MV. Jasper 366 199520431 Stb Sport Elite Pref
Fokker/Eig.: Anna Maria Lindquist Benholm, Stallarholmen

006 Jorid af Roden 201901795 VVR M
Geb.: 06-05-2019 Aft.: –
V. Sipke 450 200501382 Stb Sport
M. Famke J.B. 200905794 Stb Kroon Sport Tongnr/Chipnr: 528210002431952
MV. Jorn 430 200300438 Stb Sport-Elite
Fokker/Eig.: Susanne Skalin, Väddö

Klass 5 Ston från 4 år för inskrivning i stamboken (VB)
Tidsåtgång: 20 min

007 Adriana från Jägersborg 200800909 Vb M
Geb.: 30-03-2008 Tongnr/Chipnr: 752098100371479 Aft.: –
V. Sape 381 199732061 Stb Sport
M. Tina P. 199818200 Stb Ster Tongnr/Chipnr: 985100006147027
MV. Ritse 322 198909021 Stb
Fokker: Mrs. Anneli Persson, Mörarp
Eig.: Annika Jansson, Enhörna

008 Jennie av Aurum 201102905 Vb M
Geb.: 24-05-2011 Tongnr/Chipnr: 752098100475231 Aft.: –
V. Bente 412 200017131 Stb Sport
M. Anne van de Hoogstraat 200031740 Stb Tongnr/Chipnr: 985100008417768
MV. Adel 357 199201761 Stb Sport
Fokker/Eig.: Britt- Marie Ekbergh, Hallstavik

Klass 6 3-åriga ston för inskrivning i stamboken (VB)
Tidsåtgång: 10 min

009 Aliena Fleur fra Frieserstalde 201601508 Vb M
Geb.: 01-05-2016 Tongnr/Chipnr: 208213990302518 Aft.: e.w.h.
V. Pier 448 200501700 Stb Sport
M. Mille Fleur fra Frieserstalden 200405152 Stb Ster Tongnr/Chipnr: 528210000573847
MV. Mintse 384 199633551 Stb Sport
Fokker: A. en H. Hansen, Slangerup
Eig.: Anna Eriksson, Dala Järna

Klass 7 Stamboksston från 4 år för ev ster
Tidsåtgång: 5 min

010 Hestia från Jägersborg 201002642 Stb
Geb.: 11-05-2010 Tongnr/Chipnr: 752098100493287 Aft.: –
V. Fabe 348 199311601 Stb Sport Pref
M. Femke Brenda 200154010 Stb Tongnr/Chipnr: 985120006877083
MV. Sjaard 320 198900821 Stb
Fokker: Mrs. Anneli Persson, Mörarp
Eig.: Pernilla Winley, Finspång

Klass 9 Sterston från 7 år för ev uppgradering
Tidsåtgång: 15 min

011 Hylkje van de Keukenweg 201000062 Stb Ster
Geb.: 04-02-2010 Tongnr/Chipnr: 528210002393977 Aft.: –
V. Maurus 441 200403319 Stb Sport
M. Johanna Katherina M. 200303084 Stb Ster Tongnr/Chipnr: 985120006337367
MV. Fetse 349 199303791 Stb Sport
Fokker: Dhr. J. Lennips, Ane
Eig.: Lina Edenfelt Holst, Stockholm

012 Lova af Vibbleboda 201102567 Stb Ster
Geb.: 17-05-2011 Tongnr/Chipnr: 752098100561429 Aft.: –
V. Sake 449 200503180 Stb Sport
M. Lola ût it Wêst 200303110 Stb Ster Tongnr/Chipnr: 985120005120208
MV. Olof 315 198803151 Stb Sport Pref
Fokker: Mrs. Lotta Johansson, Harbo
Eig.: Rose-Marie Westermark, Hägersten

Klass 12 Valacker från 3 år för inskrivning i stamboken (VB)
Tidsåtgång: 10 min

013 Castor 201603606 KFPS-D Vb H
Geb.: 19-06-2016 Tongnr/Chipnr: 968000010493502 Aft.: –
V. Gigantisch v Vaya 201005033 Vb Ster
M. Fardau v.K. 200118050 Stb Tongnr/Chipnr: 985120005862717
MV. Fetse 349 199303791 Stb Sport
Fokker: G. Johansson, Svenljunga
Eig.: Eleonor Andersson, Oxelösund